prinssesraeyanna
prinssesraeyanna prinssesraeyanna
  • 25-10-2015
  • Mathematics
contestada

Estimate the product of 21 and 32

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-10-2015
round 21 and 32 first.
20*30 = 500

Answer Link

Otras preguntas

A 7-pound box of raspberries costs $26.88. What is the price per ounce?
A customer pays $ 72 for 18 sandwiches. If each sandwich costs the same amount, which is the cost per sandwich?
A dichotomous key for trees is provided. Hikers found a tree that has large brown cones and single, sharp needles. What species of tree have the hikers found? A
can someone answer? can someone pls tell me these two graphs i’m confused pls answer i’ll give brainlist and points
David flipped a coin 450 times. The results are shown below. What is the experimental and theoretical probability that he lands on heads?
Please select the word from the list that best fits the definition you (plural) heard construyó hui creímos оуб destruiste creyeron oísteis Save and Exit huimos
There are a total of 82 students in a drama club and a yearbook club. The drama club has 18 more students than the yearbook club. How many students are in the d
What do you think? White settlers and Native Americans were both guilty of savage cruelty. Some history books, however, have presented a skewed account of the c
please help with this math​
select all the correct answers in what two ways can readers gain a better understanding of a character in a novel • analyze how I character talks and interacts