trungh2014ozrsz3 trungh2014ozrsz3
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

Hank brought 2.4 pounds of apples.each pund cost $1.89. How much did hank spend on his apples?

Respuesta :

Themlpg Themlpg
  • 21-11-2017
$4.54 if all rounded out
Answer Link
coopech
coopech coopech
  • 21-11-2017
The equation price P=1.89 * lbs. 1.89*2.4= 4.536 which would be rounded to 4.54
Answer Link

Otras preguntas

He amount of current flowing in a circuit can be measured by A. an ammeter. B. a voltmeter. C. a neon test lamp. D. an ohmmeter. User: 3. Which one of the foll
find the product tell which strategy you used.
I need y=x^2+6x+5 in factored form. Please help quickly !
Which areas of the globe did Portugal claim as a result of the Age of Exploration?
M=y2-y1/X2-x1 solve y2
solve the equation h/9=7
Why did the United States involve itself in a civil dispute on the Korean peninsula in the 1950s? (5 points) to protect Koreans from Japanese imperialism to exe
Adjetivo que se da a una persona que es capaz de perdonar los errores ajenos
2/12 in simplest form
What is the term for society's expectations about the behavior of men and women? A. Assimilation B. Glass ceiling C. Social conflict D. Gender roles