orabedford orabedford
  • 22-11-2017
  • Mathematics
contestada

math 8th grade anybody help me

math 8th grade anybody help me class=

Respuesta :

Equanimity
Equanimity Equanimity
  • 22-11-2017
Hello.

From our initial value, the price is $21 for 1 hour. After this, each hour is $14 more. From this information, we can solve for how much parking would cost at 24 hours, or one day.

5, 77; 6, 91; 7, 105; 8, 119; 9, 133; 10, 147; 11, 161; 12, 175; 13, 189; 14, 203; 15, 217; 16, 231; 17, 245; 18, 259; 19, 273; 20, 287; 21, 301; 22, 315; 23, 329; 24, 343.

After 24 hours, the total price will be $343.

I hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

14. What is the oxidation number of oxygen in HSO4 -
Jack drives 175 miles in 2.5hrs. How far can he go in 4hr
3. A typical peanut butter and jelly sandwich contains 360 kcal, of which 160 kcal comes from fat. Given 1 kcal = 4.2 kJ, how many J of fat would there be in on
I NEED HELP PLEASE directions:Work and Solution
find the exact value of the indicated trigonometric functions for the acute angle a: Given: cot a= 3 3/7, find: cos a and tan a?
write a letter to your headmaster of your school suggesting three ways by which we can improve education at the junior high school level​
ving=>to v1.why don't we sing a song?=>I suggest...2.let's go swimming=>they suggest...3.why don't we go shopping?=> how about...
To make inferences or draw conclusions, you need to engage in what
2. 3. examples. Draft a model of questionnaire to ask to a famous historian of Nepal
The funniest thing my mother does is?​