Nicolelovesu Nicolelovesu
  • 25-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rami buys 3 pounds of oranges . If the cost is represented by c, what is the cost per pound

Respuesta :

nickmh2 nickmh2
  • 25-11-2017
It's C/3 since c is the total price of the total weight of the oranges and there are three pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Which form is used to express the simple future tense? be verb -ing have verb -ing will verb verb -ed
in order to design an effective control system, which elements should be included? (check all that apply.)
which would you rather work for a transformational or charismatic leader? which style of leader do you strive to become?
Choose the sentence in which the modifiers are correctly placed. In her new jeans, Rosaline struggled up three flights of stairs, which were too tight for comfo
The velocity-time graph for a cycle is shown. Velocity (m/s)108642002468101214161820Time (seconds)a) Work out the distance travelled on the cycle in the first 1
an episode of mountain building is termed a(n)
15. how much torque does a person produce if he applies a 12n force 1.0m away from the pivot point, perpendicularly to the lever arm?
The Caesar Cipher is one of the oldest forms of encryption. It certainly has its trade-offs when compared to other encryptions. Make sure you’ve spent time expl
When a product is characterized by network effects, then the product _____ when more customers use the product.
Using the following incomes and expenses information, calculate the total debt-to-income ratio: Employment wages: $115,000 Interest earned: $950 Dividends earne