litzy1917
litzy1917 litzy1917
  • 25-11-2015
  • Mathematics
contestada

10-kg bag of cherries for $8

___ per kg

Respuesta :

hanvoldj
hanvoldj hanvoldj
  • 25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link

Otras preguntas

RIGHT ANSWERS ONLY!!!!!!!!!! HELP PLEASE
How will you ask a student how to spell her name?
A group of people take a diet pill. After 3 months, they measure the amount of weight they lost. A :Independent Variable: B: Dependent Variable:
find the next two terms of the arithmetic sequence 2,8​
Need the answer quick due tomorrow
Which was a consequence of the Haymarket Square Riot? eroded support for the Knights of Labor boosted support for the Knights of Labor eroded support for the
What is the range of the set of ordered points defined below? {(1,0), (2,0), (3, 0), (4,0), (5,0)} A {0, 1, 2, 3, 4, 5) B {1,6,3,4,5) c С {4} D {0}
Gold is more dense than water. What does this mean?
Show me how to change this decimal to a fraction. 0.98 (both the 9 and 8 repeat) Can someone show me the work for this question
PLS HELP ASAP!! WILL GIVE BRAINLEST + 25 POINTS! What is the value of t? 3.5(t+6)=7 t=−4 t=−0.25 t = 0.25 t = 4