leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

The Treaty of Shimonoseki required China to _____. pay Japan for losses during the war recognize the independence of Hainan give Taiwan to Japan cease trade wit
Solve for the Variable 7 (x + 1) + 4 (2x - 3) = 40
Kendra has a math test every 12 school days and a vocabulary test every 9 school days. She had both a math test and a vocabulary test today. The next time she w
are the ratios 25/45 and 15/27 proportional? show your work, explain
With respect to global connections, association with _______ offers the brightest immediate future for many African countries. A. the European Union. B. China
Solve x: Log5 (30) = x
an earthquake was felt throughout circular area of 1,808.64 square miles. what was the tadius of the circular area?
The Treaty of Shimonoseki required China to _____. pay Japan for losses during the war recognize the independence of Hainan give Taiwan to Japan cease trade wit
Please Help Me!? Find the value of -x + y for x = 75.9 and y = 2.65. -78.55 78.55 73.25 -73.25
the presence of many different churches in the colony of New Jersey indicated that