coll123 coll123
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

If 1 pound of grapes cost 3.25 and2 pounds cost 6.50 what do 3,4,5,6,7,8,9 pounds cost?

Respuesta :

priyamerrill priyamerrill
  • 24-01-2018
3, would be 9.75
4, would be 13
5, would be 16.25
6, would be 19.50
7, would be 22.75
8, would be 26
9, would be 29.25
OR 3.25x = y (y being 3-9)
Answer Link

Otras preguntas

What’s the water vapor density of the maximum water vapor in air at this temperature is 20 ?
From what hitler's says and what you have learned about World War 1, what was the air of allied propaganda? Why does hitler believe this was more effective then
To play at bingo night there’s a $10 cover charge +2 dollar per bingo card. Write an equation for the cost (y) based on the number on bingo cards (x)
Identify the central idea of this speech
List the kinds of sentences
We discussed that first person narrators should sometime not be trusted. We have many details that show us that we have an UNRELIABLE narrator. Which of the fo
If the local linear approximation of f(x) = 2cos x + e^2x at x = 2 is used to find the approximation for f(2.1), then the % error of this approximation is?
Which is an element with the highest electronegativity value? Cesium helium Calcium Florine
Most of the ATP made during cellular respiration is produced in which organelle. A ribosomes B Krebs cycle CMitochondria D golgi apparatus
What was a result from the McCulloch vs Maryland