awesomesauce087
awesomesauce087 awesomesauce087
  • 26-01-2018
  • Mathematics
contestada

Jesse bought 5.2 pounds of grapes for &7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost?

Respuesta :

darkoair79 darkoair79
  • 26-01-2018
Rounded, it would cost $4.50 :)
Answer Link

Otras preguntas

Question 12, is there anyone who could help?
What replaced bronze for making tools and weapons
Please can someone help
PLEASE HELP I'M TAKING THE EXAM NOW Which of the following is a primary theme in "The Necklace"? A. Working diligently is more important than gaining money.
which of these best way to minimize allergic reactions
If the product of a number and -8 is subtracted from the number the result is 7 more than the number find the number
New Mexico has an area of 121,298 square miles. California has an area of 115,779 square miles. How much greater is the area, in square miles, of California th
Count by is or 5s write the first five numbers you would count, starting at 15
What adds up to 3 and multiplies to 10
draw a dilation of the figure using the given scale factor k=2