ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

What emotions are associated with the color yellow
A crane lifts a steel grider in 45s.it required the crane to do 8750000 j of work .how much power did the crane use
Solve |2x+5| =15 I need to pass this class, if anyone is interested in helping me with 2 math classes please message me. I need to have them done by may 6th in
What was significant about the presidential election of 1828? How were electors chosen? Please provide answer from text shown
what did the land law of 1851 establish?
HOW WERE GOTHS AS A OPPONENT TO THE ROMANS
2 √5 / 7 - √3 rationalise
Find the point at which the line f ( x ) = − 4 x − 2 intersects the line g ( x ) = − x − 2
What’s 9+10 equal to???
How did the lives of African Americans in Arkansas change in the years between 1865 and 1880?