mgolonks13 mgolonks13
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Four bars of soap cost $1.12. What would you pay for 2 dozen bars? (1 dozen=12)

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-02-2018
4 bars = $1.12
Multiply the above equation by 6.
24 bars = $6.72 . . . . . . the cost for 2 dozen bars.
Answer Link

Otras preguntas

my cat weights 10 pounds and 4 ounces. how many total ounces it's that?
God desires one thing above all, that is, peace. man, however, is subject to many "forces that strive within us," which may lead to discord, even war. man must
How is number the stars similar to the hunger games?
A grocery store sold 125 gallons of milk and 80 boxes of cereal for a total of $610 the next day they sold 90 gallons of milk and 50 boxes of cereal for a total
Which describes the basic structure of a fatty acid?
To approach the runway, a pilot of a small plane must begin a 10* descent starting from a height of 1,790 feet above ground. To the nearest tenth of a mile, how
Nosotros viajamos. Tren y bus
a cloud of dust and gas in space is a(n)? A. nebula B. galaxy
Hybridization and genetic modification are two methods to improve the annual yield of crops, get better seed and fruits, and produce disease-resistant crops.
When was the Louisiana Purchase made?