dame2k dame2k
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

Ella stopped at a farm stand to buy some peaches. Peaches cost $1.35 per pound at the stand. Ella bought 4 peaches that weighed 1.6 pounds in total. How much did Ella pay for the peaches

Respuesta :

sofia448119 sofia448119
  • 26-01-2016
You would just multiply $1.36 by 1.6 to get $2.16
Answer Link

Otras preguntas

in relation to the earth's surface, explain where rock spend most of there time.
Harold's old school has 52 sixth graders and 39 seventh graders, what's the ratio of 6th graders to 7th graders in simplest form? (:
Nathan correctly answered 17 of the 20 questions on the test. What percent of the question did Nathan answer correctly?
Explain how the types of mountain landforms are related to one another.
Explain how the types of mountain landforms are related to one another.
what is the numerical expression for half the sum of 11 and negative  3andthe absolute value of  negative 62
What's an equivalent ratio to 12:10 ? ( explain also too please! :D )
Do you think you can accurately determine a person's genotype by observing his or her phenotype?
What happened during the holocaust?
Nathan correctly answered 17 of the 20 questions on the test. What percent of the question did Nathan answer correctly?