amork001 amork001
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cereal is 14 ounce box for 2.81, what is the price per ounce

Respuesta :

chloerk02 chloerk02
  • 22-03-2018
2.81÷14 so the answer would be .2
Answer Link

Otras preguntas

Ben has 100.00 in his savings account. He wants to save more money. He is looking at two investment plans. Under Plan A, he will increase his account balance by
I KNOW THIS IS PROBABLY EASY. but i need help thx.
What value is equivalent to 8 · 9 − 2 · 5?
If m DFC = 40° and m d = 55°, then mBG=
Why are recessions and depressions recurrent problems?
Why have some Mexicans and Mexican Americans settled in places like Willmar and Worthington?
A garden measures 77 feet by 36 feet, and the owner of the garden wishes to divide the garden into two parts by installing a fence from corner to corner. Find t
help! porfavorrrrrr;0
Which group best describes the order of events in the development of the airplane?Group AHot-air balloon flights pioneer air travelAviators fly gliders—heavier-
Can someone help me plzz?