Maddenmobile8957 Maddenmobile8957
  • 24-03-2018
  • Business
contestada

How many ounces of cereal costs $2.49 what is the cost per punce?

Respuesta :

rl105248 rl105248
  • 24-03-2018
16oz would at least cost around $2.00 


Answer Link

Otras preguntas

What happens when you mix soil with water?
During the Civil War, the Union benefitted from a steady stream of new immigrants, some of whom fought in the war. What kept the South from enjoying the same me
Which of the following makes a true statement? (5 points) The Senate has a Rules Committee that sets limits and rules for both the House and Senate on debating
You recently received your verizon wireless phone bill for the month. The total is $70.52. Included in that total is $13.27 in surcharges and taxes. What percen
Lurinda ordered some boxes of greeting cards online the cost of the cards is $6.50n+$3where n is the number of boxes ordered and $3 is the shipping and handling
which European nation controlled Florida in 1803
The coordinates of the vertices of a rectangle are (–2, 3), (4, 3), (4, –4), and (–2, –4). What are the dimensions of the rectangle?
A newborn baby gained 7/16 of a pound in a 1/2 of a month.what was the baby's growth rate in pounds per month.
in a card game,each player is dealt 5 cards.Make a table to show the total number of cards dealt for each number of players from 3 to 6.Write each ratio of play
The subunits of a cell function independently. True or False?