isitobvious
isitobvious isitobvious
  • 25-04-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with this onehelp me please I have to show work too

I need help with this onehelp me please I have to show work too class=

Respuesta :

timothy40454 timothy40454
  • 25-04-2018
Correct, because $.6 per ounce works for all of the number of ounces. Times 0.6 for all of the number of ounces on the left side (5,10,15,20) to find the result (cost of detergent)

y=.6x
Answer Link

Otras preguntas

if you put two refraction cups together, what three dimensional shape would you have?
Two or more atoms joined together
Excerpt from Lincoln’s Gettysburg Address Abraham Lincoln 4 But, in a larger sense, we cannot dedicate ... we cannot consecrate ... we cannot hallow this grou
HELPPPP 1. Whenever Johnny takes his puppy for a walk, he puts on a green baseball hat. He noticed that one day when he reached for the green hat; his puppy ran
What plan was proposed in 1950 to promote lasting peace by increasing economic and political cooperation among European countries?
Evaluate -2[7-3(-8+5)]
Excerpt from Ethan Frome Edith Wharton 5 The ‘smash-up’ it was—I gathered from the same informant—which, besides drawing the red gash across Ethan Frome’s fore
what is the jury member who spaeks for the body as a whole
I just posted three questions that are the same thing if you can give me the answer to it you'll have 3 of the same answers plus all the points a total of 25 po
Ameena's boat travels 35 miles per hour. The best fishing spot in the lake is 27 miles away from her starting point. If she drives her boat for 2/3 of an hour,